חשיבותו של הביטוח הסיעודי

הידעתם שאחד מכל ארבעה אנשים מעל גיל 65 עלול להגיע למצב סיעודי? הידעתם שהטיפול הסיעודי כרוך בעלויות חודשיות של החל מ-7,000 ועד 20,000 שקלים בממוצע? הידעתם שהאחריות על מימון הטיפול הסיעודי מוטלת בעיקר על בני משפחתו של החולה הסיעודי, כאשר המדינה מספקת תמיכה מצומצמת מאוד? זה הזמן לדעת הרבה יותר על חשיבותו של הביטוח הסיעודי.

כל אחד ואחת מאיתנו יודע שהטיפול הסיעודי עולה הרבה מאוד כסף ושההוצאה הכספית הגבוהה הנלווית אליו עלולה להוביל לפגיעה כלכלית משמעותית בקרב כל אותן משפחות הנאלצות להתמודד עם מצב סיעודי של אחד/אחת מיקיריהן.

ההערכות השונות מדברות על כך שעלותו החודשית של הטיפול באדם המוגדר במצב סיעודי, נעה בממוצע בין 7,000 ל-20,00 שקלים וזאת בהתאם למאפייני וצרכי הטיפול, כאשר במקרים בהם הצורך הטיפולי הינו קבוע ומתמשך, העלויות המצטברות עלולות להגיע לכ-1.5 עד 2 מיליון שקלים. חשוב לנו לציין שמכיוון שהטיפול הרפואי הניתן לחולים סיעודיים איננו מהווה חלק מהשירותים הרפואיים המוענקים על ידי רשויות המדינה, רוב העלויות "נופלות" על בני משפחתו של האדם המוגדר במצב סיעודי ולאורך זמן הן עלולות להכריע ברמה הכלכלית גם את המשפחות המבוססות והאמידות יותר.

במדינת ישראל נקבע כי כל אדם אשר אינו מסוגל לבצע בכוחות עצמו מספר פעולות שגרתיות ויומיומיות כגון: אכילה, שתייה, שכיבה, קימה, הליכה, שליטה בסוגרים והתלבשות או התפשטות מבגדיו,  יוגדר כחולה סיעודי, כאשר מצבו הסיעודי נקבע בהתאם למספר הפעולות אותן הוא מתקשה ו/או לא מסוגל לבצע בכוחות עצמו.

על פי נתונים סטטיסטיים מהשנים האחרונות עולה כי 1 מכל 4 אזרחים במדינת ישראל מעל גיל 65 ו-1 מכל 3 מעל גיל 75 יגיעו למצב סיעודי, וזאת בנוסף לאוכלוסיות צעירות יותר העלולות למצוא את עצמן חלילה במצב סיעודי עקב תאונות דרכים, תאונות עבודה וכיוצ"ב.

ביטוח סיעודי- מעטפת בטחון כלכלית  לכל משפחה!

העלויות הגבוהות הנלוות לטיפול הסיעודי והעובדה שהאחריות על הטיפולים מוטלת ברובה כל כתפי המשפחות הנאלצות להתמודד עם מצבי סיעוד, מחייבות כל אחד ואחת מאיתנו לרכוש את פוליסת הביטוח הסיעודי המורחבת והמקיפה ביותר. פוליסה זו מהווה מעין מעטפת בטחון כלכלית והיא נועדה להבטיח את עתידנו הכלכלי בכל אותם מקרים בהם חלילה נזדקק לטיפול סיעודי מתמשך. כיום, ניתן לרכוש את הביטוח הסיעודי באמצעות ביטוחי סיעוד פרטיים המשווקים על ידי חברות הביטוח וזאת לצד ביטוחי סיעוד המשווקים באמצעות קופות החולים.

על פי רוב, הביטוח הסיעודי הפרטי יקר יותר מהביטוחי הסיעודי המוצע לכם דרך קופת החולים בה אתם מבוטחים, אך יחד עם זאת חושב להדגיש ולציין שהוא כולל בתוכו את מעטפת הכיסוי המורחבת והמשתלמת ביותר עבורכם במידה ותדרשו להפעילו. כמו כן, חשוב לציין שהביטוח הסיעודי הזול יותר המוצע לכם על ידי קופות החולים הינו מוצר ביטוחי בעל מספר מגבלות מרכזיות שהעיקריות שבהן הינה העובדה שהוא מכסה 5 שנות טיפול סיעודי בלבד והעובדה שסכומי הכיסוי החודשיים אינם מכסים חלק ניכר מהעלויות להן תדרשו.

לפני רכישת ביטוח סיעודי – דעו את זכויותיכם

במידה וגם אתם מתלבטים בין ביטוחי סיעודי פרטי באמצעות חברות הביטוח השונות לבין ביטוחי סיעודי זול יותר באמצעות קופות החולים, אנו ממליצים לכם להיות מודעים לכל ההיבטים הנלווים לתנאי הפעלת הפוליסה במידת הצורך, לרבות, ערכי הסילוק שהם למעשה ערכים כספיים הנגזרים מסכומי הביטוח אותם תדרשו לשלם לאורך תקופת הפוליסה ולהיות זכאים לקבלת סכום חודשי לצרכי טיפול סיעודי גם במקרים בהם הפסקתם את הפוליסה לאחר מספר שנים.

להיכרות מקיפה ומורחבת יותר עם תחום הביטוח הסיעודי והיוועצות מקצועית למטרות רכישת ביטוח סיעודי לחצו כאן.

פוסטים נוספים:

קחו אחריות על תיק הביטוח והפיננסים המשפחתי עוד היום:

Call Now Button