ביטוח מחלות קשות- מדוע הוא כה נחוץ

אחד הדברים החשובים לנו ביותר בעת גילוי מחלה קשה, הוא שמירה על שגרת החיים של המשפחה. 

כאשר אחד מבני המשפחה חולה במחלה קשה, כל המשפחה נכנסת לסחרור ונאלצת להתמודד עם המצב החדש.

אנשים רבים שואלים אותי "מדוע אני צריך ביטוח למחלות קשות ? הרי יש לי ביטוח בריאות פרטי, יש לי ביטוח משלים של קופת החולים ".

במקרה של גילוי מחלה קשה החולה מקבל באמצעות ביטוח הבריאות הפרטי או באמצעות משלים קופת החולים את הטיפולים והניתוחים להם הוא נזקק או החזר בגין הוצאותיו הרפואיות הישירות- כמו תרופות, אך אינו מקבל פיצוי בגין הוצאות עקיפות נלוות.

מה הן הוצאות עקיפות?

החולה במחלה הקשה נזקק לתמיכה צמודה של בן הזוג או ההורה, לעיתים עד כדי הפסקת עבודה לתקופה מסוימת של המלווה, מה שעלול לגרום לפגיעה חמורה ברמת ההכנסה, נוסף על הקושי הפיזי והנפשי שעוברת המשפחה.

נוסף על כך, לעיתים ישנן הוצאות גבוהות בגלל המצב החדש כמו שינויים הנדרשים בבית החולה.

ביטוח מחלות קשות מקנה פיצוי כספי חד פעמי, שעוזר להתמודד עם הפגיעה בהכנסה, לשמור על שגרת החיים, לפחות מהבחינה הכלכלית, ולהתמודד עם ההוצאות הכספיות המתלוות לכך.

כיצד אדע מה סכום הביטוח שעלי לרכוש?

כלל אצבע לחישוב סכום הביטוח למבוטח, הוא הכפלת משכורתו החודשית של המלווה, בן זוג או הורה, ב- 24 חודשים, מתוך חשיבה כי המלווה ייאלץ לעזוב את עבודתו למשך כשנתיים לצורך תמיכה בבן המשפחה מה שיביא לפגיעה בהכנסת המשפחה.

התאמה בתוכניות הביטוח

חשוב לזכור כי עם ההתפרצות הגלובלית של וירוס הקורונה נוצרו לחברות הביטוח סיכונים נוספים ובלתי צפויים, העשויים לדרוש התאמה בתוכניות הביטוח.

בקרוב יוכלו חברות הביטוח לבצע התאמות בהצהרות הבריאות שהן דורשות, במסגרת תהליך ההצטרפות לביטוח, וזאת בכדי להעריך באופן אפקטיבי יותר את הסיכונים הביטוחיים הכרוכים בכריתת חוזה הביטוח, לכן אם חשבתם להצטרף לביטוח מחלות קשות- כדאי לעשות זאת עכשיו,

דברו איתי ואשמח לעזור,

גילעד | טלפון: 052-7703306 | office@evron-ins.com

פוסטים נוספים:

קחו אחריות על תיק הביטוח והפיננסים המשפחתי עוד היום:

Call Now Button