הטבות מס לסוף שנה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

2019 ממתינה בפתח וזה הזמן לנצל את חלון ההזדמנויות האחרון למימוש הטבות המס לשנת 2018

כמדי שנה, סוף שנת המס מאפשרת לכל אחד ואחת מאיתנו ליהנות מהטבות מס המוענקות בגין הפקדות לקופות הגמל, קרנות פנסיה וקרנות ההשתלמות. הטבות אלו מוענקות לשכירים ועצמאיים כאחד, כאשר הטבות המס לעצמאיים ניתנות בשני אופנים מרכזיים:

  1. זיכוי – הטבת מס שמשמעותה הקטנת מס ההכנסה לו תדרשו בסוף שנת המס
  2. ניכוי- הטבת מס שמשמעותה הקטנת סכום ההכנסה החייבת במס

כידוע, בתחילת 2017 נכנס לתוקפו חוק פנסיה לעצמאיים במסגרתו כל עצמאי/ת במשק מחויב בהקפדת כספים לקרנות פנסיה וזאת כהמשך ישיר לחוק פנסיה לשכירים המונהג במשק הישראלי מאז שנת 2008. על פי עיקרי החוק, כל עצמאי המקיים את חובתו, זכאי להטבות מס בגין הפקדות לקופות הגמל וקרנות הפנסיה.

מספר מילים על חוק הפנסיה לעצמאיים

סכומי ההפקדה של הכספים לקופות גמל וקרנות פנסיה לעצמאיים, נקבעים בהתאם ל-2 מדרגות מס על פי גובה השכר הממוצע במשק. במקרים בהם העצמאי/ת משתכר עד מחצית מגובה השכר הממוצע במשק הוא מחויב בהפקדה של 4.45% מהכנסתו החייבת במס. במקרים בהם העצמאי/ת משתכר מעל מחצית השכר הממוצע במשק, הוא יהא מחויב בהפקדה של 12.5% מהכנסתו השנתית החייבת במס. חשוב לציין שהפקדת הכספים לקרנות הפנסיה וקופות הגמל הינה חובה על פי חוק והיא נאכפת באמצעות הדו"ח השנתי אותו נדרש להגיש כל עצמאי בסוף שנת המס. מעבר לעובדה שכספי הפיקדון נועדו למטרות חיסכון וביטחון פנסיוני, כספי ההפקדה ניתנים למשיכה על ידי העצמאי/ת (עד גובה שליש מהכסף אותו הוא חסך) במקרים בהם הוא פשט רגל ו/או סגר את העסק.

הטבות ניכוי זיכוי לעצמאים בגין הפקדות בקרנות פנסיה וקופות גמל

תקרת ההכנסה השנתית לעצמאי (לשנת 2018) לצרכי מימוש הטבות המס עומדת על סך של 208,800 ₪, שמתוכם כ-34,452 ₪ מיועדים לצרכי חיסכון פנסיוני. במקרים אלו, סך שווי הטבת המס המוענקת לו עומדת על 11,139 ₪ שמתוכם 4,019 ₪ מוענקים כהטבת מס –זיכוי ואילו 7,120 שקלים מוענקים כהטבת מס- ניכוי. חשוב לציין שכל סכום הפקדה מזכה את ציבור העצמאיים בהטבות מס (ניכוי וזיכוי) וזאת בהתאם לגובה סך ההכנסה השנתית.

הטבות מס לסוף שנה גם בגין הקפדות לקרנות השתלמות

קרנות ההשתלמות נחשבות לאפיק החיסכון האופטימאלי ביותר למטרות חיסכון לטווח הקצר, וזאת לנוכח העובדה הפשוטה שכל רווחי הקרן פטורים ממס רווחי הון. לרשות ציבור העצמאים עומדת האפשרות ליהנות מהטבות מס במסגרת הקפדה שנתית בקרן ההשתלמות עד 4.5% מגובה ההכנסה. במקרים אלו, הטבת המס המקסימאלית הינה בסך של 4,095 ₪ וזאת בהתאם לתקרת ההפקדה השנתית ל-2018 העומדת על סך של 18,240 ₪.

חלון ההזדמנויות האחרון לניצול הטבות המס לשנת 2018

בימים אלו, כשבועיים לקראת סוף שנת המס, עומד לרשותכם "חלון ההזדמנויות" האחרון למימוש הטבות המס בגין הפקדות לקופות גמל (כולל קופות גמל להשקעה), קרנות הפנסיה וקרנות ההתשלמות. עצמאים הדואגים לבצע הקפדה חד פעמית עד לסוף שנת 2018 יוכלו ליהנות גם מימוש הטבות המס (זיכוי וניכוי) וגם מקבלת מועד ותק לתאריך 31.12.2018

רוצים לדעת יותר על הטבות המס לסוף שנה? רוצים להבטיח לעצמכם מימוש מלא של הטבות המס השונות? אצלנו ב-אברון ביטוח ופיננסים, ממתינים גם לכם משווקים פיננסים המתמחים בכל  הנוגע לביצוע הפקדות לקרנות הפנסיה, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פוסטים נוספים:

קחו אחריות על תיק הביטוח והפיננסים המשפחתי עוד היום: